< Zpět na hlavní stranu

Organizátor a partneři

Organizátorem oslavy NA IGORA je společnost Kola pro Afriku , o.p.s., se sídlem Závodní 101/2006, 700 30 Ostrava – Zábřeh, IČ: 29397596, zapsaná v rejstříku obecně prospěšných společností vedeném u Krajského soudu v Ostravě, oddíl O, vložka 321.

Posláním Kol pro Afriku je rozvojová spolupráce, která se opírá o iniciaci nás Čechů k darování starého nebo nepotřebného kola pro Afriku, kde kolo dětem pomáhá překonávat velké vzdálenosti na cestě do školy. Veškerá činnost Kol pro Afriku se jak v Česku tak i v africké Gambii točí kolem kola a pomoci, která se točí. Vaše zapojení do kolové pomoci ji roztočí od šíření cyklistiky přes povědomí o tom co Kola pro Afriku v České republice dělají.

Vše začíná darem kola od českých dárců. Kola pro Afriku s pomocí logistických partnerů svážejí kolové dary z různých koutů naší země. V každém kraji lze nalézt stálé sběrné místo, do jednorázových sbírek se zapojují občané, města i organizace.

Darovaná kola se svážejí do skladu a sociální dílny Kol pro Afriku v Ostravě Koblově. Zde se kola třídí, opravují a balí k expedici. Pro práci s koly jsou vytvářena pracovní místa pro muže po výkonu trestu a pro muže s jinými sociálními a zdravotními hendikepy. V dílně Kol pro Afriku dostávají po opravách nový život i kola určená českým cyklistům. Benefiční prodej kol probíhá na e-shopu kolaprokola.cz.

Do práce s koly které míří do africké Gambie jsou zapojováni vězni z ostravské věznice v Heřmanicích. Pomáhají při kompletaci a balení kol do transportních balíčků, třídí a připravují funkční náhradní díly pro opravy školních kol v Gambii.

Takové je kolo pomoci, které točí Kola pro Afriku v České zemi a Češi pro Afriku.

Jako poděkování za kolový dar uspořádal tým Kol pro Afriku oslavu cyklistiky s názvem NA IGORA ke které zve celou Českou republiku.

Pojdťe slavit s námi!

Kampaň NA IGORA je realizována díky finanční podpoře České rozvojové agentury “Česká republika pomáhá” a s podporou partnerů akce.